Kondoři
Country & Folk Kapela


Úvod | Historie | Repertoár | Obsazení | Akce | Technika | Foto, Video | Kontakt | Odkazy


Paragliding - Letecký klub Kondoři Kopřivnice

Paragliding klub LC Kondoři Kopřivnice začal pomalu vznikat v létě roku 1993, kdy se nezávisle na sobě začalo na beskydských kopcích scházet několik padáčkářů z Kopřivnice, ke svým prvním pokusům o zdolávání zdejších terénů. Na jaře následujícího roku, kdy už skupinka 7 nadšenců podnikala společné výjezdy za létáním, se objevil návrh pojmenovat tyto nadšence nějakým názvem. Z několika návrhů byl nakonec vybrán název skutečně příznačný: Kondoři. Nebylo to jen proto, že kondoři jsou vynikající letci, bravurně zvládající termické proudy, hravě a takřka bez mávnutí křídly překonávají ohromné vzdálenosti, ale jsou také dobří chodci, což v počátcích klubu platilo pro Kondory dvojnásob. Chtělo to však do názvu i něco neobyčejného, nad čímž by se občas i někdo pozastavil. Proto LC Kondoři, (Letecký Club, nebo Létající Cvoci ?!? a možná něco úplně jiného...). Pro úplnost byl název doplněn na: LC Kondoři Kopřivnice. Potom bylo samozřejmě také potřeba vymyslet nějaký klubový znak.

Do znaku byl samozřejmě použit motiv kondora. Záměrně byl zvolen kondor, bedlivě sledující veškeré dění kolem sebe. Nejdříve bylo totiž potřeba se něčemu řádně přiučit, aby následně mohli Kondoři ukazovat ostatním "záda". Kondor, opatřen celým názvem klubu, byl usazen do elipsy. Eliptický tvar mají totiž padákové kluzáky, které Kondoři začínali prohánět po obloze.

Jak se sedmička Kondorů začala nad Kopřivnicí objevovat stále častěji, déle a výše, začalo přibývat dalších nadšenců pro tento způsob létání. A protože letadla byla ozdobou města Kopřivnice již od roku 1946, kdy zde 10 let působil plachtařský Aeroklub chtěli Kondoři navázat na tuto tradici a začít zde působit oficiálně.

Dne 1.3.1996 svolala sedmička Kondorů valnou hromadu, na které navrhli ustanovit přípravný výbor, pro založení sportovního klubu LC Kondoři Kopřivnice. Do přípravného výboru byli jmenováni tito tři členové: Procházka Jiří, Mifka Radomír a Křístek Jan. Registrace paragliding klubu LC Kondoři Kopřivnice byla provedena Ministerstvem vnitra ČR dne 21.3.1996. Po nezbytné administrativní práci, která je spojena s každou takovouto činností, svolalo vedení klubu na 6.6.1996 veřejnou valnou hromadu pro všechny členy paragliding klubu LC Kondoři Kopřivnice, členy bývalého Aeroklubu Kopřivnice a přátele klubu.

FOTO Z VALNÉ HROMADY 6.6.1996:

Členové paragliding klubu LC Kondoři Kopřivnice, členové bývalého Aeroklubu Kopřivnice a další lítači: zleva: Robert Nekl (Kondor), Tomáš Popp (Kondor), Stanislav Hajdušek (Aeroklub), Martin Bajer (lítač), Slavomír Gorski (Kondor), Petr Mišaník (Kondor), Jan Křístek (Kondor), Petr Khun (Kondor), Radomír Mifka (Kondor), Martin Horák (Kondor), Igor Marko (Kondor), Miroslav Kopecký (Aeroklub), Bohdan Wojkovský (Kondor), Karel Beníšek (lítač), Pavel Zahradník (lítač), Radek Pešat (lítač), Zdenek Horák (lítač), Milan Hurban (lítač), Vladimír Šitavanc (Aeroklub), zasloužilý mistr sportu Alois Mark (Aeroklub), Jiří Procházka (Kondor), Emil Václavík (Aeroklub).

SEZNAM ČLENŮ:

1. Procházka Jiří Z MAC Meep-Meep 24 Kopřivnice
2. Mifka Radomír Z MAC Spirit 24 Comp. Kopřivnice
3. Křístek Jan Z MAC Paša 4 Kopřivnice
4. Gorski Slavomír Z MAC Heaven 25 Kopřivnice
5. Popp Tomáš Z SKY Flirt Nový Jičín
6. Horák Martin Z MAC Grant 25 Comp. Kopřivnice
7. Kuhn Petr Z MAC Trans 27 Kopřivnice
8. Mišaník Petr Z MAC Heaven 25 Příbor
9. Hyvnar Martin Z MAC Trend 27 Závišice
10. Wojkovský Bohdan Z MAC Trans 30 Kopřivnice
11. Marko Igor Z MAC Trans 29 Kopřivnice
12. Holub Ondřej Z MAC Spirit 26 Comp. Ženklava
13. Fojtík Petr Z Kopřivnice
14. Valošek Jaroslav Č Arco 42 Kopřivnice
15. Mark Alois Č Kopřivnice
16. Šitavanc Vladimír Č Kopřivnice
17. Hajdušek Stanislav Č Kopřivnice
18. Václavík Emil Č Kopřivnice
19. Rek Lubomír Č Hukvaldy
20. Kopecký Miroslav Č Kopřivnice
* Typ členství: Z - základní člen, Č - Čestný člen.
Prožili jsme několik pěkných leteckých roků, kdy se nás hodně scházelo na kopcích nebo na zahraničních dovolených. Jirka Procházka, Ondra Holub, Bohdan Wojkowský a Igor Marko se také úspěšně účastnili různých paraglidingových soutěží. S postupem času se z různých důvodů počet lítačů snižoval (rodina, práce, jiné zájmy,...).

V současné době (konec roku 2012) aktivně létají:
Jan Křístek - viz sekce Tandemyv Odkazech
Bohdan Wojkowský
Ondra Holub
Petr Kuhn
Igor Marko
počítadlo návštěv , stránka změněna: , webmasterWebZdarma.cz