Kondoři
Country & Folk Kapela

Úvod | Historie | Repertoár | Obsazení | Akce | Technika | Foto, Video | Kontakt | Odkazy


HISTORIE KAPELY

Vznik kapely Kondoři (dříve Kondor Band) se datuje k listopadu roku 2000. Dva kamarádi paraglidisté (Bohdan Wojkowský a Honza Křístek) se vraceli z náročné předváděcí paraglidové víkendové akce a vzhledem k tomu, že končila paraglidová sezóna, uvažovali, co budou dělat ve volných chvílích přes zimu, kdy se nedá létat. A protože oba byli slušní kytaristé a zpěváci, rozhodli se, že by mohli začít pravidelně hrát a zpívat.

První problém byl kde. Ten se vyřešil velmi jednoduše, neboť Bohdan měl v dlouhodobém pronájmu lyžařskou chatu s restaurací na Červeném kameni v Kopřivnici.

Druhý problém byl s kým. Ten se vyřešil tím, že jsme oslovili kamarády paraglidisty z blízkého okolí. Na první vyhlášenou zkoušku přišlo asi 10 lidí, což zavánělo malým orchestrem. Také 10 kytar asi nebylo to pravé ořechové. A tak po několika krátkých zkouškách a hlavně dlouhých diskuzích se začala formovat první sestava kapely.

     První sestava kapely:
Bohdan Wojkowský
Jan Křístek
Eva Nedjalková
Jiří Procházka
Petr Kuhn
Martin Horák
Michal Preiss
Mirek Urban
Akustická kytara, zpěv, umělecký vedoucí
Basová kytara, zpěv, technický vedoucí
Akustická kytara, zpěv
Bubínek
Tenorové banjo, zpěv
Akustická kytara, zpěv
Mandolína
Valcha
Pořídili jsme si první aparát z třetí ruky, byli jsme šťastní a plní plánů do budoucna. Těsně před koncem roku přišla mezi nás zpěvačka, kytaristka a basistka Eva Nedjalková, což se projevilo zjemněním repertoáru a lepší hlasovou skladbou celé kapely.
     Rok 2001
Mirek Urban ukončil svou valchovou kariéru a začal působit jako mistr zvuku. Jirka Procházka provedl upgrade bubínku na bicí soupravu. Hráli jsme na lyžařské chatě pravidelně celou zimní sezónu a občas i v létě. Na podzim jsme se vydali na naše první zahraniční vystoupení do Rumunska, kde jsme hráli pro českou národnostní menšinu.

Sestava kapely na začátku roku 2001. Zleva: Honza, Eva, Martin, Petr, Michal, Jirka, Bohdan a Mirek.

     Rok 2002
Kupujeme mix Tesla z druhé ruky, protože nám chybí vstupy pro Jirkovy bicí (bubínek mu slušel víc). Hrajeme na lyžařské chatě pravidelně celou zimní sezónu. V listopadu opět hrajeme v Rumunsku pro krajany. Na konci roku odchází Martin Horák.
     Rok 2003
V tomto roce dochází k velkým kapelním změnám. Přišli jsme o zázemí na lyžařské chatě a vrhli jsme se po hlavě do světa hudby a show businessu. Začali jsme si hledat uplatnění i v jiných lokalitách. Bohdan Wojkowský se stává hostem, v létě z kapely odchází nejmladší ambiciózní Michal Preiss společně s Mirkem Urbanem. Na místo zvukaře nastupuje Honza Michálek. Investujeme do nových mikrofonů.
     Rok 2004
Na jaře přichází s foukací harmonikou Karel Svoboda a s mandolínou Jirka Havlák. Na konci roku oba končí. Kupujeme nový téměř profesionální mix.
     Rok 2005
Na jaře odchází Petr Kuhn se svým tenorovým banjem a především skvělým hlasem a na jeho místo nastupuje Jirka Modr s pětistrunným banjem.

     Sestava kapely v polovině roku 2005:
Jan Křístek
Eva Nedjalková
Jiří Procházka
Jiří Modr
Jan Michálek
Basová kytara, zpěv, kapelník
Šestistrunná kytara, zpěv
Bicí souprava
Pětistrunné banjo, zpěv
Zvukař
Zleva: Honza, Eva, Jiřík, Jirka, Honzík

     Rok 2006
Na začátku roku přichází houslistka a zpěvačka Milena Meisslová, což vede k dalšímu zjemnění hlasové skladby kapely. Z důvodu pracovní vytíženosti odchází zvukař Honza Michálek. V květnu v této sestavě absolvujeme svůj první samostatný koncert v klubu Galérka v Novém Jičíně. Investujeme do nových odposlechů, tím pádem máme kompletní technické vybavení. Na konci června končí svou kariéru v Kondorech Jirka Procházka, který přechází do více big beatového sdružení Magistr.

     Sestava kapely v polovině roku 2006:
Jan Křístek
Eva Nedjalková
Milena Meisslová
Jiří Modr
Basová kytara, zpěv, kapelník
Šestistrunná kytara, zpěv
Housle, zpěv
Pětistrunné banjo, zpěv
Zleva: Honza, Milena, Eva, Jirka
     Rok 2007
V červnu jsme strávili pár dnů v Beskydech na Kuči (viz Foto, Video), kde jsme nahráli naše první CD.

15.11.2007 - Tak to je ono! CD je na světě!     

Nahráno v amatérských podmínkách, zpracováno v amatérských podmínkách, ale je na světě a je naše!

26.11.2007 jsme naše CD slavnostně pokřtili a důkladně polili šampaňským.
     Rok 2008
V dubnu se nám vrátil po dlouhé přestávce Honzík a znovu usedl na svou zvukařskou židli. Jsme tomu moc rádi, protože nám ubylo starostí a přibyl pár pracovitých rukou na nošení aparátu.

V červnu dochází k vekým kapelním změnám. Odchází Jirka Modr a z Novojíčínské kapely Ranec přichází Jirka Daněk se steel kytarou a sólovou kytarou a Zdeněk Jaroš s pětistrunným banjem.

Ke konci roku dochází k dalším změnám v obsazení. Jirka Daněk se stává kapelním hostem a ze zvukařské židle odchází Honza Michálek. Na chvíli se mezi námi mihne Láďa Pitr s mandolínou, ale pro pracovní vytíženost s námi nezůstává.

     Rok 2009
     Sestava kapely na přelomu roku 2008/2009:
Jan Křístek
Eva Nedjalková
Milena Meisslová
Zdeněk Jaroš
Basová kytara, zpěv, kapelník
Šestistrunná kytara, zpěv
Housle, zpěv
Pětistrunné banjo, zpěv
Zleva: Honza, Eva, Milena, Zdeněk

V dubnu si vlastními silami nahráváme 3 písničky na Demo CD.      Rok 2010
Hrajeme ve stejné sestavě a snad nám to i klape.
Pořád hledáme další sólový nástroj - nejlépe mandolínu, ale i třeba kytaru - nevíte někdo o někom?

13.11. jsme oslavili 10. kapelní narozeniny na lyžaské chatě Červený kámen v Kopřivnici. Taky kde jinde, když jsme tam před 10 roky začínali. Oslava byla úspěšná, gratulantů se sešlo hodně (viz fotky ve fotogalerii). Všem moc děkujeme a snad se uvidíme na oslavě dalších třeba 15-tých narozenin.      Rok 2011
V dubnu dochází v kapele k velkým změnám. Odchází Zdeněk Jaroš a s ním i dlouholetý kapelní pilíř Milena Meisslová. Jako poslední společnou akci odehráváme letní večer na konci června. Je to škoda, podle názoru kamarádů muzikantů nám to už šlapalo velmi dobře.
V červnu přichází Radek Mrkvica s banjem a začínáme znovu cvičit.
     Rok 2012
Pořád hledáme další sólový nástroj - nejlépe housle, mandolínu, ... - nevíte někdo o někom?      Rok 2013
Jako host nám s houslema vypomáhá Láďa Kokesch. V Září se k nám vrací Milena Meisslová.      Rok 2014
Setava Kondorů v lednu roku 2014

Zleva: Honza, Eva, Milena, Radek

Postupně zmenšujeme analogou režii, pořidili jsme malý digitální mix. Úspora váhy a místa je velmi značná....
Na konci února Milena Meisslová opět odchází, takže opět hledáme muzikanta s houslemi.....

Setava Kondorů v březnu roku 2014

Zleva: Honza, Eva, Radek
     Rok 2015
Pořád jsme ve třech, samozřejmě plus zvukař. Housle sháníme dál, máme 3 kamarády na výpomoc, ale stabilní člověk by byl podstatně lepší.
V září opět zmenšujeme techniku, měníme naše staré bedny za značkové JBL. Opět je to o kvalitě zvuku, velikosti a váze a je to fakt poznat.
V říjnu si pro radost nahráváme CD, které křtíme na oslavě patnáctých narozenin 28.11. na chatě na Červeném kameni (taky kde jinde, než tak kde jsme začínali)

     Rok 2016
Hrajeme dál, žádné změny na obzoru.

     Rok 2017
Další rok beze změn v obsazení. Kupujeme větší digitální mix.

     Rok 2018
I tento rok máme smůlu, pořád nemůžeme najít spolehlivého houslistu. Navíc nám na konci roku odchází zvukař, takže hledáme housle a technika. Důstojně jsme oslavili "Kondoří plnoletost" - 18. narozeniny, samozřejmě na Červeném kameni.

     Rok 2019
V březnu k nám přichází Hynek Gold s houslema, intenzivně zkoušíme. Takže už sháníme "jen" zvukaře.

     Rok 2020
Máme i zvukaře Davida Školu! Cvičíme, hrajeme, klape nám to, jen nás "Corona" brzdí. Na listopad máme naplánovanou oslavu dvacátých narozenin, kolik se nás sejde?

Kondoři na Slavnostech města Štramberka - září 2020

Zleva: Honza, Eva, Hynek, Radek

Narozeniny jsme kvůli Corony nakonec zrušili, sešli a zahráli jsme si na chvilku venku před chatou na Červeném kameni jen malém počtu. Snad to někdy vyjde, že je budeme moci oslavit legálně s účastí kamarádů...

     Rok 2022
Rok 2022 začíná jak jinak než ve znamení Corony. V únoru je zrušen tradiční Country bál, co bude dál, nikdo neví. I tak bychom si velmi rádi někde zahráli...

     Rok 2023
U Kondorů žádné změny, po Coroně se kultura rozjíždí a to je dobře.stránka změněna: , webmaster